Selasa, 08 Maret 2016

Wszelkie balustrady plastikowe są nieodłącznym składnikiem wszelkiej nieruchomości.Mało kto wyobraża sobie dom bez płotu. Aby można się było dostać na obszar osobistej posiadłości potrzebna jest bramka wejściowa jak również brama. 
Z pewnością bramy i furtki ogrodzeniowe winny być masywnie zrobione ponieważ narażone są na o wiele większe obciążenie aniżeli pozostała cześć balaski plastykowe na plot i furtę sztachetowa

. W związku z tym jakie winny być furtki i bramy ogrodzeniowe? Każda bramka wejściowa powinna być na tyle duża ażeby gwarantowała swobodne przejście bez przeciskania się.
Furtka winna też gwarantować przejazd wózkom dziecięcym a także osobom niepełnosprawnym. Zazwyczaj przyjmuje się że furta ogrodzeniowa powinna mieć min. 1m szerokości. W zależności od ułożenia furta ogrodzeniowa może być prawo względnie lewostronna rozwierana. Ze względu na to że przęsła ogrodzeniowe w większości wypadków są zawieszone ponad murkiem furtka winna być trochę wyższa niż przęsło ogrodzeniowe aby balustrady z Winylu na ogrodzenie i furtkę sztachetowa było jednakowej wielkości.


Przy wyborze balaski z plastyku na ogrodzenie i furtę ogrodzeniowa jest więcej możliwości.
Bramy ogrodzeniowe mogą być jedno albo dwu skrzydłowe. Poza wyborem liczebności skrzydeł bramy w zależności od zabudowania posesji brama może być przesuwna albo rozwierana. Aby ułatwić obsługę do każdej bramy można zamontować mechanizm dzięki jakiemu brama będzie się samoczynnie otwierała.

Decydując się na bramę przesuwna trzeba wziąć w rachubę fakt iż sztachety z PCV przy bramie powinno być na tyle długie by cala brama się za nim schowała. Bramy rozwierane z kolei potrzebują przestrzeni żeby bramę można było bez ograniczeń otworzyć. Jeśli chodzi o szerokość bramy to można ja dostosować indywidualnie wg potrzeb, choć przyjęło się iż winna ona mieć minimum 3m szerokości. Najważniejsza decyzja jest wybór materiału z którego brama oraz furta ma być wykonana. Te dwa moduły ogrodzenia nie powinny odbiegać ani zarysem ani materiałem od pozostałej części ogrodzenia aby ogrodzenie PVC na ogrodzenie i furtę ze sztachet prezentowało się jednakowo. W sprzedaży osiągalne są bramy a także furtki ogrodzeniowe z PCV, metalowe ogrodzenia (w tym bramy oraz furtki) oraz drewniane ogrodzenia (sztachety które można wykorzystać do zapełnienia bramy ewentualnie furty).

Tidak ada komentar:

Posting Komentar